ASTROLOGJI  

ASTROLOGJI

A KANE QENE TE GJALLE JASHTETOKSORET?

AKOMA NUK JANE GJETUR PROVA.
FORMULA QE LLOGARIT PROBABILITETIN (PA) PER QENIEN E JETESNE GJITHESI FOTMULUAR NGA ASTRONOMI AMERIKAN FRANK DRAKE ESHTE KJO:
P(A) = FG FL FI FA L
KU :
FG – NUMRIN E YJEVE TE NGJAJSHME ME DYELLIN TONE
FP – NUMRIN E YJEVE TE TILLA QE KANE NJE SISITEM PLANETOR.
FL – NUMRIN E PLANETEVE,NE TE CILAT KA
FI – NUMRINE E PLANETEVE ME QYTETERIME INTELIGJENTE
FA – NUMRIN E QYTETERIMEVE INTELIGJENTE ME NJE STANDARD TE LARTE TEKNOLOGJIE.
L – JETEGJATESIA E NJE QYTETERIMI
ME ANE TE KESAJ FORMULE SHKENCTARET KANE ZBULUAR SE KA ME MILIJONA QYTETERIME NE GJITHESI,VETEM NE GALAKSINE TONE ME EMRIN “RRUGA E QUMSHTIT” DUHET TE JETE ZHVILLUAR ME MIJERA KULTURA JASHTETOKSORE.POR A DO TE ISHTE NE TE MIREN TONE,VIZITEN QE MUND TE BA BENIN ATA??DUHET TE PATUR PARASYSHE SE NESE ATA DO TE VININ DERI TEK NE,KJO DO TE THOTE SE ATA DO TE ISHIN SHUME PERPARA NESH NE TEKNIKE DHE NUK ESHTE E THENE SE DO TE ISHIN MIQESORE.

KONTAKTI ME JASHTETOKSORET
PO TU BESONIM ATYRE QE THONE SE JANE RREMBYER NGA JASHTETOKSORET DHE SIPAS ASAJ QE UFOLOGET DUAN QE NE TE BESOJME DEL SE JASHTETOKSORET JANE PREJ KOHESH NE MESIN TONE.POR PROVA TE SIGURTA DERI TANI NUK KA PERVEC NJE RASTI.
ME 15 GUSHTE 1977 SHTYPESHKRONJA E KOMPJUTERIT TE VEZHGUESIT SHTETEROR (STATE OBSERVATORIUM)NE OHIO,SHBA,NISI MENJEHERE TE SHTYPTE SERI NUMRASH JASHTE TE ZAKONSHME.ZAKONISHTE AJO SHTYP NUMRAT 1 DHE 2, PER ZHURMAT E ZAKONSHME QE VIJNE NGA GJITHESIA,NURAT TE CILAT I PERGJIGJEN FORCES SE ZHURMES.POR ATE DITE SINJALI POTHUAJSE 10 HERE ME I MADHE SE ZAKONISHTE.KUR KALOHET NUMRI 9,ATEHERE KOMPJUTERI NISE TE SHTYPE SHKRONJA SIPAS RRADHES SE ALFABETIT.SHKRONJA E FUNDIT QE U SHTYPE ISHTE AJO Q,QE I PERGJIGJET SHKALLES 16.

POR PERVEC KESAJ,TE GJITHA KANALET E TJERA U ZUNE NGA NJE SINJAL,MBI TE CILIN SHKENCTARET JANE TE SIGURTE SE ISHTE NJE SHENJE E NJE QENIE INTELIGJENTE.
PER FAT TE KEQ KJO GJE KA NDODHUR VETEM NJE HERE TE VETME.DHE AKOMA EDHE SOT NUK DIHET SE NGA CILA PIKE E GJITHESISE BUROI SINJALI.

SIPERFAQJA 51(AREA 51) KAMPI ME I FSHEHTE USHTARAK NE BOTE
NE 1947 U THA SE ESHTE PARE TE JETE RREZUAR NJE SEND FLUTURUES I PANJOHUR (UFO) DHE TE JETE SHTENE ME VONE NE DORE TE USHTARAKEVE AMERIKANE.POR KJO GJE ESHTE PERGENJESHTRUAR NGA KETA TE FUNDIT.SIPAS PERKRAHJEVE TE TEORISE SE UFOVE,QE NGA AJO DITE GJINDEN TE VDEKUR DHE TE NGRIRE NE FRIGORIFERET E KETIJ KAMPI USHATARAK DISA JASHTETOKSORE TE ASH.Q. SYZITE(BLACKEYES) APO TE GJELBERTIT (GREYS).POR NE TE VERTETE ASKUSH NUK DIN SE CFARE KA BRENDA NDERTESES QE SHKON 18 KATE POSHTE NE THELLESI TE TOKES SE KETIJ KAMPI DHE QE ESHTE ME E FSHEHTA E USHTRISE AMERIKANE...

,

A KA AKOMA UJE NE MARS?

SHKENCTARET E NASES BESOJNE SE KA AKOMA UJE NE MARS.
DESHIMTE JANE FOTOGRAFITE E BERA NGA MJETI I HAPESIRES “VEZHGUESI RRUZULLOR I MARSIT”(MGS)I CILI ESHTE NE ORBITEN E KETIJ PLANETI.
PAMJET TREGOJNE DICKA SI UJE TE KRIPUR QE RRJEDH NGA POSHTE SIPERFAQES SE MARSIT.
PREJ KOHESH KA PASUR DESHMI QE PARA BILIJONA VITESH UJI KA RJEDHUR LIRSHEM NE SIPERFAQEN E KETIJ PLANETI POR MENDOHET SE ATMOSFERA E TANISHME E MARSIT ESHTE TEPER E RRALLE,PRA JO E DENDUR,DHE NUK MUND TA MBANTE UJIN MBI SIPERFAQEN E PLANETIT.POR DUKET SE GJENDJA QENDRON NDRYSHE NE FUNDIN E KANIONEVE TE THELLE DHE KRATEREVE TE CILAT JANE PJESE ME TE ULTA TE MARSIT DUKE U NDODHUR DISA KILOMETRA NEN NIVELIN SIPERFAQES MESATARE.
NDOSHTA KJO E BEN SHTYPJEN ATMOSFERIKE NE KETO VENDE PAK ME TE DENDUR POR AQ TE MJAFTUESHME PER TE QENE NE GJENDJE TE MBAJE PELLGJE UJI TE KRIPUR NE SIPERFAQE.
KA MUNDESI QE VENDBURIMET E UJIT TE JENE STINORE PASI NUK JANE PARE NE FOTOGRAFITE E MESIPERME MBI TE NJEJTAT ZONA.
TANI PO MENDOHET TE ZBRITET NJE TRUP QYELLOR NE ZONEN ME UJE NE MARS PASI ESHTE PIKERISHTE ATY KU DUHET KERKUAR PER JETE,NESE KA ATJE ME TE VERTETE.


,